Kadra

Kadrę naszego przedszkola stanowią doświadczeni w pracy pedagogicznej, świetnie wykształceni, stale doskonalący swoje umiejętności, nauczyciele.

Praca z dziećmi jest dla nas inspirująca, daje nam mnóstwo radości i przyjemności. Mamy wiele pasji, którymi dzielimy się z naszymi przedszkolakami, mnóstwo pozytywnej energii i tak potrzebne w naszej pracy poczucie humoru połączone z dużym dystansem do siebie. Wszyscy staramy się pamiętać, że my też byliśmy dziećmi.

Katarzyna Makowczyńska – wychowawczyni grupy, nauczycielka.

Pani Katarzyna jest nauczycielką z paroletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, pełną pasji i energii. W „Ptasim Radiu” naucza i opiekuje się naszą jedną, różnowiekową grupą dzieci. Bardzo lubi prowadzić zajęcia edukacyjne w terenie (ogród, las, plac zabaw). Codziennie utrwala z przedszkolakami znajomość języka angielskiego. W ramach naszego programu „Czytamy dzieciom”, codziennie czyta naszym przedszkolakom różnego rodzaju książki w sali i podczas zajęć plenerowych. Pani Kasia wystawia wraz z dziećmi przedstawienia w przedszkolnym teatrzyku „Czerwony Szpak”, organizuje m. in. zajęcia doświadczalno-eksperymentalne w cyklu  „Mali Badacze”, cykliczne warsztaty „Co to znaczy być niepełnosprawnym” i „Spotkania ze sztuką”.

Piotr Olek – doświadczony logopeda, pedagog specjalny, masażysta I i II stopnia.

Pan Piotr jest doświadczonym w pracy z dziećmi logopedą. Prowadził wykłady i szkolenia dla logopedów zatrudnianych w szkołach i przedszkolach (m.in. „Słuch i ruch”). Jest też pedagogiem – terapeutą pracującym z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także certyfikowanym masażystą I i II stopnia.

Pan Piotr prowadzi w „Ptasim Radiu” grupowe zajęcia logopedyczne połączone z gimnastyką korekcyjną. Wykorzystuje w swojej pracy elementy integracji sensoryczno-motorycznej i kinezjologii edukacyjnej. Zajęcia, ku zachwytowi przedszkolaków, urozmaica grając na gitarze.

Katarzyna Kryk – Skowron – psycholożka dziecięca i rodzinna

Pani Katarzyna jest doświadczonym psychologiem przedszkolnym i szkolnym. Pracując z dziećmi w przedszkolach i szkołach zajmuje się terapią indywidualną oraz grupową z dziećmi objętymi pomocą psychologiczno-pedagogiczną, terapią psychologiczną dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego m.in. autyzm, Zespół Aspergera, niedostosowanie społeczne, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, niedosłuch.

Pani Kasia prowadzi w naszym przedszkolu warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, obserwacje dzieci oraz konsultacje dla kadry i rodziców.

Dodatkowo dzieci w naszym przedszkolu są pod opieką Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 20 w Warszawie.

Katarzyna Adamkiewicz – Caspio Academy, lektorka języka angielskiego

Pani Katarzyna jest właścicielką, metodyczką i lektorką w Caspio Academy (caspioacademy.pl), szkole językowej, która specjalizuje się w nauczaniu najmłodszej grupy wiekowej.

Pani Kasia prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia z języka angielskiego w dwóch grupach wiekowych. W trakcie zajęć skupia całą uwagę najmłodszych wokół języka wspólnie z nimi tańcząc, skacząc, wcielając się w role i świetnie razem z nimi bawiąc. Dzięki temu dzieci szybko nawiązują z nią więź i w pełni angażują w aktualnie omawiany temat.

Natalia Krzemieńska – dyplomowana instruktorka tańca, Zumby i fitness, dietetyczka, choreografka, specjalistka z zakresu medycyny tańca

Pani Natalia stworzyła KAJALIS (kajalis.pl) – zespół pasjonatów zumby i tańca. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych z zakresu fitness (w tym zumby), tańca, zdrowia etc..

W „Ptasim Radiu” Pani Natalia prowadzi zajęcia taneczne – ZUMBA KIDS &KIDS JR..

Program ZUMBA KIDS &KIDS JR. to nie tylko ćwiczenia i taniec ale także promocja zdrowego trybu życia. Dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność oraz pamięć.

Dariusz Wróbel – dyrektor
Maria Wróbel – wicedyrektorka

Jesteśmy wielkimi pasjonatami przyrody, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Oswajamy je z otaczającą nas przyrodą, rozwijamy zainteresowanie otaczającą nas florą i fauną. Nasz wyjątkowy, zimozielony, duży ogród i otaczający przedszkole las bardzo nam w tych działaniach pomagają. Dzięki takiemu usytuowaniu, a także dzięki stworzeniu małej, kameralnej, nastawionej na podążanie za rozwojem dziecka grupy przedszkolaków, możemy wspólnie z ich rodzicami uczestniczyć w niezwykłym procesie jakim jest edukacja i wychowanie dziecka w duchu prostoty, umiaru i szacunku dla zasobów naturalnych. Efektywna, codzienna współpraca z rodzicami, najważniejszymi osobami w życiu dziecka, pomogła nam stworzyć przedszkole przyjazne dzieciom, rodzicom, nauczycielom i opiekunom – „Ptasie Radio”, które stwarza warunki do rozwoju wyobraźni, do eksperymentowania, swobodnego doświadczania życia przez dziecko.

W naszym przedszkolu grupą dzieci stale zajmuje się nauczyciel
oraz  jedna lub dwie osoby opieki (w zależności od potrzeb).

Zapraszamy serdecznie do „Ptasiego Radia”.
Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania osobiście, telefonicznie (609 026 599)
lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (ptasieradio-przedszkole@home.pl)