Kadra

KADRA

TRWA REKRUTACJA NA ROK 2019/2020

INFORMACJE POD TELEFONEM: 609 026 599


Nauczycielem i wychowawcą grupy jest Pani Ewelina

Doświadczona w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym nauczycielka i pedagog specjalny.

Zdecydowała się na pracę z dziećmi, ponieważ nie wyobraża sobie innej pracy niż ta, która umożliwia stały kontakt z dziećmi. Uwielbia w dzieciach spontaniczność, chęć do zabaw i ciekawość świata.
Dzięki swojej wiedzy i nabytemu doświadczeniu jest w stanie zapewnić dzieciom profesjonalną opiekę oraz zadbać o ich prawidłowy rozwój.
Jest pełna ciepła, energii i pomysłów.
 
Pani Ewelina oprócz nauczania i opiekowania się naszymi przedszkolakami, prowadzi zajęcia plastyczne, teatralne, doświadczalno-eksperymentalne. Wystawia wraz z dziećmi przedstawienia w przedszkolnym teatrzyku "Czerwony Szpak", a także organizuje zajęcia doświadczalno-eksperymentalne w cyklu  "Mali Badacze".
Pani Ewelina prowadzi z dziećmi cykliczne warsztaty nt: co to znaczy być niepełnosprawnym.
    
Zajęcia z języka angielskiego prowadzi Pan Mariusz, lektor od wielu lat nauczający dzieci w przedszkolach i szkołach
Praca z dziećmi  i uczenie języka angielskiego  sprawia mu wielką satysfakcję,
 
Pan Dariusz, wielki pasjonat przyrody z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, oswaja je z otaczającą nas przyrodą, pomaga rozwijać zainteresowanie bogactwem flory i fauny, dodatkowo zapoznaje dzieci z zasadami  gry w szachy i warcaby.

Grupowe zajęcia logopedyczne są prowadzone przez Pana Piotra -doświadczonego logopedę, pedagoga specjalnego, rehabilitanta.

Pan Piotr prowadzi również w naszym przedszkolu grupowe zajęcia gimnastyki korekcyjnej  wykorzystując w swej pracy elementy integracji sensoryczno-motorycznej i kinezjologii edukacyjnej. Zajęcia, ku zachwytowi przedszkolaków, urozmaica czasami grając na gitarze.

Dzieci w naszym przedszkolu są objęte opieką doświadczonej psycholog przedszkolnej i szkolnej - Pani Katarzyny, która podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach uprawniających do pracy z dziećmi. Pani Kasia pracując z dziećmi w przedszkolach i szkołach zajmuje się terapią indywidualną oraz grupową z dziećmi objętymi pomocą psychologiczno-pedagogiczną, terapią psychologiczną dzieci z orzeczeniem o potrzebie ksztalcenia specjalnego m.in. autyzm, Zespół Aspergera, niedostosowanie społeczne, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, niedosłuch.

Pani psycholog prowadzi w naszym przedszkolu warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, obserwacje dzieci, konsultacje dla kadry i rodziców.

Zajęcia taneczne prowadzi Pani Aleksandra - instruktorka tańca ze "Smile Sport", której założycielką jest instruktorka tańca sportowego i towarzyskiego oraz fitness. Pani Ola zajmuje się nauką tańca oraz rozwojem fizycznym i motorycznym dzieci i młodzieży.

Zajęcia z rytmiki prowadzi Pani Weronika , w swojej pracy kieruje się metodami Emila Jaquesa Dalcroze'a - twórcy metody nauczania muzyki, kierujący się zasadą "od praktyki do teorii". Bardzo ważnym aspektem zajęć jest żywa muzyka improwizowana, wykonywana na instrumencie klawiszowym. Zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek oraz wykonywanie przez dzieci ćwiczeń łączących zabawę i naukę odbywa się przy dźwiękach muzyki klasycznej oraz rozrywkowej (najczęściej jazzowej).

 
W naszym przedszkolu grupą dzieci stale zajmuje się nauczyciel oraz  jedna lub dwie osoby opieki (w zależności od potrzeb).
 
 
Zapraszamy serdecznie do naszego "Ptasiego Radia".
Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania osobiście, telefonicznie bądź poprzez pocztę elektroniczną.
 

 

Punkt Przedszkolny "Ptasie Radio"

Warszawa 01-481 ul.G.Leibniza 1 tel/fax: (022) 666 92 69 tel.kom.: (048) 609 026 599 email: ptasieradio-przedszkole@home.pl

przedszkole warszawa, przedszkola, bemowo, opieka, przedszkole Bemowo, małe przedszkole,