Kadra

KADRA

REKRUTACJA CAŁY ROK

INFORMACJE POD TELEFONEM: 609 026 599

Grupą dzieci opiekuje się mgr Ewelina Garstka

Absolwentka PWSZ w Płocku (kierunek - Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną)
Absolwentka APS w Warszawie (Pedagogika specjalna, kierunek profilaktyka społeczna z resocjalizacją sądową)

Pani Ewelina posiada certyfikaty w zakresie pierwszej pomocy dzieciom PBLS, rozwoju dziecka w zależności od napięcia mięśniowego, pielęgnacji neurorozwojowej, masażu Shantala.,

Zdecydowała się na pracę z dziećmi, ponieważ nie wyobraża sobie innej pracy niż ta, która umożliwia stały kontakt z dziećmi. Uwielbia w dzieciach spontaniczność, chęć do zabaw i ciekawość świata.
Dzięki swojej wiedzy i nabytemu doświadczeniu jest w stanie zapewnić dzieciom profesjonalną opiekę oraz zadbać o ich prawidłowy rozwój.
Jest pełna ciepła, energii i pomysłów.
 
Pani Ewelina oprócz nauczania i opiekowania się naszymi przedszkolakami, prowadzi zajęcia plastyczne, teatralne, doświadczalno-eksperymentalne. Wystawia wraz z dziećmi przedstawienia w przedszkolnym teatrzyku "Czerwony Szpak", a także organizuje zajęcia doświadczalno-eksperymentalne w cyklu  "Mali Badacze".
Pani Ewelina prowadzi z dziećmi cykliczne warsztaty nt: co to znaczy być niepełnosprawnym.
   
Rozszerzenie zajęć przyrodniczych i proekologicznych prowadzi
mgr Dariusz Wróbel (specjalizacja - Ochrona Środowiska), pasjonat przyrody i turystyki, z doświadczeniem w pracy z dziećmi. Pan Darek ma świetny kontakt z przedszkolakami. W ciekawy i oryginalny sposób prowadzi zajęcia z dziećmi w salach przedszkolnych jak i w terenie podczas spacerów po otaczającym nas lesie.
Dodatkowo pan Dariusz uczy dzieci starsze gry w warcaby oraz szachy i prowadzi w przedszkolu kółko warcabowe i szachowe.
 
Zajęcia z języka angielskiego prowadzi p. Mariusz Sierakowski, który przez wiele lat mieszkał w Londynie i ukończył tam kursy pozwalające na nauczanie języka angielskiego tzn. TEFL (Teaching English as a Foreign Language) oraz zdał egzamin CAE (Certificate in Advanced English). Pan Mariusz ma ponad siedmioletnią praktykę w nauczaniu języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych (w tym pięc lat w Chinach).
Praca z dziećmi  i uczenie języka angielskiego  sprawia mu wielką satysfakcję,

Grupowe zajęcia logopedyczne są prowadzone przez mgr Piotra Olka - logopedę, pedagoga specjalnego. Pan Piotr pracuje od wielu lat jako logopeda. Diagnozuje i prowadzi terapię logopedyczną dzieci, młodzieży i dorosłych. Udziela porad i konsultacji w tym zakresie dla rodziców i opiekunów.  Prowadzi również wykłady na ogólnopolskich konferencjach na temat masażu w terapii logopedycznej.

Pan Piotr prowadzi również grupowe zajęcia gimnastyki korekcyjnej ,jako rehabilitant - terapeuta, specjalista w zakresie IS oraz w zakresie kinezjologii edukacyjnej. Jako masażysta I i II stopnia prowadzi tego typu zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi w poradniach, przedszkolach, przedszkolach integracyjnych, wykorzystując w swej pracy elementy integracji sensoryczno-motorycznej oraz masaż. 

Dzieci w naszym przedszkolu są objęte opieką doświadczonej pani psycholog  - mgr Katarzyny Kryk. Pani Katarzyna ukończyła psychologię na UKSW, a certyfikat psychoterapeuty uzyska po ukończeniu Studium Psychoterapii przy Polskim Instytucie Psychoterapeutycznym. Regularnie podnosi  swoje kwalifikacje uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach uprawniających do pracy z dziećmi.. Doświadczenie zdobywała pracując w Fundacji "Instytut psychologii Mitu", a także jako psycholog przedszkolny.                                                             Zajmowała się terapią indywidualną oraz grupową z dziećmi objętymi pomocą psychologiczno-pedagogiczną, terapią psychologiczną dzieci z orzeczeniem o potrzebie ksztalcenia specjalnego m.in. autyzm, Zespół Aspergera, niedostosowanie społeczne, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, niedosłuch.

Pani psycholog prowadzi w naszym przedszkolu warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, obserwacje dzieci, konsultacje dla kadry i rodziców.

Zajęcia taneczne prowadzi mgr Aleksandra Paklikowska - instruktor tańca z  firmy "Smile Sport", której założycielem jest mgr Anna Kaniewska (instruktorka tańca sportowego i towarzyskiego oraz fitness), "Smile sport" zajmuje się nauką tańca oraz rozwojem fizycznym i motorycznym dzieci i młodzieży.

Zajęcia z rytmiki prowadzi pani Weronika Olbrot, studentka studiów II stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej na specjalności Rytmika.

Podczas prowadzenia zajęć p.Weronika kieruje się metodami Emila Jaquesa Dalcroze'a - twórcy metody nauczania muzyki, kierujący się zasadą "od praktyki do teorii". W programie zajęć zawarte są piosenki związane np. z porą roku, zbliżającymi się świętami. Bardzo ważnym aspektem zajęć jest żywa muzyka improwizowana, wykonywana na instrumencie klawiszowym. Zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek oraz wykonywanie przez dzieci ćwiczeń łączących zabawę i naukę odbywa się przy dźwiękach muzyki klasycznej oraz rozrywkowej (najczęściej jazzowej).

 
W naszym przedszkolu grupą dzieci stale zajmuje się nauczyciel oraz  jedna lub dwie osoby opieki (w zależności od potrzeb).
 
 
Zapraszamy serdecznie do naszego "Ptasiego Radia".
Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania osobiście, telefonicznie bądź poprzez pocztę elektroniczną.
 

 

Punkt Przedszkolny "Ptasie Radio"

Warszawa 01-481 ul.G.Leibniza 1 tel/fax: (022) 666 92 69 tel.kom.: (048) 609 026 599 email: ptasieradio-przedszkole@home.pl

przedszkole warszawa, przedszkola, bemowo, opieka, przedszkole Bemowo, małe przedszkole,