Organizacja przedszkola

 

ORGANIZACJA PRZEDSZKOLA

TRWA REKRUTACJA NA ROK 2019/2020

INFORMACJE POD TELEFONEM: 609 026 599

  PODSTAWA PRAWNA
Punkt Przedszkolny „Ptasie Radio” powstał zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 10 stycznia 2008 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania i jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa pod numerem 40/PPN/09.
Nadzór pedagogiczny nad Punktem Przedszkolnym "Ptasie Radio" sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.
Jak każde przedszkole publiczne oraz niepubliczne w kraju realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN i zgodnie z nim przygotowujemy dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole,
co wiąże się z takim wspieraniem rozwoju fizycznego, intelektualnego, społecznego i emocjonalnego, by dziecko osiągnęło pożądany stopień gotowości do podjęcia trudu nauki oraz zapewniło mu powodzenie na dalszych etapach edukacji.
 
TERMINY OTWARCIA
 
„Ptasie Radio” (Warszawa, Stare Bemowo, ul. G. Leibniza 1) jest czynne
od poniedziałku do piątku..

 Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci w systemie "przedszkola na godziny" .

 
GRUPA PRZEDSZKOLNA
 
W naszej placówce, zgodnie ze zdobywającą coraz większą popularność na świecie, koncepcją tworzenia „rodzinkowych” – różnowiekowych grup przedszkolnych, przewidziana jest grupa składająca się z przedszkolaków w wieku 2 - 6 lat (zerówka).
 
Realizując tego typu opcję wychowania i edukacji koncentrujemy się na każdym dziecku i wspieraniu jego rozwoju. Zróżnicowane oddziaływanie i dostosowane do możliwości wymagania, są wpisane w ten model organizacyjny przedszkola. Przebywanie dzieci w grupach mieszanych wiekowo jest przez nas postrzegane jako okoliczność sprzyjająca ich rozwojowi.

O zaletach takiego wychowania piszemy także na stronie NASZE ATUTY

Grupą dzieci zajmuje się stale nauczyciel oraz jedna lub dwie osoby opieki (w zależności od potrzeb).
 
 
ZAPISY
 
 REKRUTACJA NA SEZON 2019/2020
 
Aby zapisać dziecko do Punktu Przedszkolnego „Ptasie Radio” należy:
- złożyć wypełnioną kartę informacyjno – zgłoszeniową dziecka (dostępna w placówce)
- podpisać umowę cywilnoprawną
- wpłacić wpisowe
(wszelkie informacje pod numerem telefonu 609-026-599)
  
Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w godz. 10.00 - 12.00  (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym), w ramach których dzieci uczestniczą we wszystkich zajęciach prowadzonych w tych godzinach, w danym dniu w Placówce.
 
______________________________________
 
 
AKTYWNE WAKACJE 
 
Co roku zapraszamy dzieci, nie tylko z naszego przedszkola,
do wzięcia udziału w naszym autorskim projekcie "Aktywne wakacje".
"Aktywne wakacje" to czas  zabawy i nauki głownie na świeżym powietrzu, można w ich czasie poznać np. zwyczaje Eskimosów (wyruszyć na połowy ryb na krze lodowej), stoczyć bitwę morską jako pirat na wykonanym przez siebie okręcie pirackim, wybudować góry w naszym ogrodzie i obserwować niebezpieczne lawiny, uczestniczyć w ciekawych grach terenowych w naszym lesie, a także po długiej wędrówce upiec kiełbaski na własnoręcznie przygotowanym ognisku na terenie przedszkola.
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się do konta w naszym serwisie. Te technologie mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Można zmienić w swojej przeglądarce ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że w takim przypadku, nie będzie możliwości wykorzystania w pełni funkcjonalności naszego serwisu.

 

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na Twoim urządzeniu.

Punkt Przedszkolny "Ptasie Radio"

Warszawa 01-481 ul.G.Leibniza 1 tel/fax: (022) 666 92 69 tel.kom.: (048) 609 026 599 email: ptasieradio-przedszkole@home.pl

przedszkole warszawa, przedszkola, bemowo, opieka, przedszkole Bemowo, małe przedszkole,