Organizacja przedszkola

TRWA REKRUTACJA NA SEZON 2018/2019

INFORMACJE POD TELEFONEM: 609 026 599

PODSTAWA PRAWNA
Punkt Przedszkolny „Ptasie Radio” powstał zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dn. 10 stycznia 2008 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania i jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa pod numerem 40/PPN/09.
Nadzór pedagogiczny nad Punktem Przedszkolnym "Ptasie Radio" sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.
Jak każde przedszkole publiczne oraz niepubliczne w kraju realizujemy program wychowania przedszkolnego zatwierdzony przez MEN i zgodnie z nim przygotowujemy dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole,
co wiąże się z takim wspieraniem rozwoju fizycznego, intelektualnego, społecznego i emocjonalnego, by dziecko osiągnęło pożądany stopień gotowości do podjęcia trudu nauki oraz zapewniło mu powodzenie na dalszych etapach edukacji.

TERMINY OTWARCIA

„Ptasie Radio” (Warszawa, Stare Bemowo, ul. G. Leibniza 1) jest czynne
od poniedziałku do piątku..

Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci w systemie "przedszkola na godziny" .

GRUPA PRZEDSZKOLNA

W naszej placówce, zgodnie ze zdobywającą coraz większą popularność na świecie, koncepcją tworzenia „rodzinkowych” – różnowiekowych grup przedszkolnych, przewidziana jest grupa składająca się z przedszkolaków w wieku 2 - 6 lat (zerówka).

Realizując tego typu opcję wychowania i edukacji koncentrujemy się na każdym dziecku i wspieraniu jego rozwoju. Zróżnicowane oddziaływanie i dostosowane do możliwości wymagania, są wpisane w ten model organizacyjny przedszkola. Przebywanie dzieci w grupach mieszanych wiekowo jest przez nas postrzegane jako okoliczność sprzyjająca ich rozwojowi.

O zaletach takiego wychowania piszemy także na stronie NASZE ATUTY

Grupą dzieci zajmuje się stale nauczyciel oraz jedna lub dwie osoby opieki (w zależności od potrzeb).

ZAPISY

REKRUTACJA NA SEZON 2017/2018

Aby zapisać dziecko do Punktu Przedszkolnego „Ptasie Radio” należy:
- złożyć wypełnioną kartę informacyjno – zgłoszeniową dziecka (dostępna w placówce)
- podpisać umowę cywilnoprawną
- wpłacić wpisowe
(wszelkie informacje pod numerem telefonu 609-026-599)

Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne w godz. 10.00 - 12.00  (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym), w ramach których dzieci uczestniczą we wszystkich zajęciach prowadzonych w tych godzinach, w danym dniu w Placówce.

______________________________________

AKTYWNE WAKACJE

Co roku zapraszamy dzieci, nie tylko z naszego przedszkola,
do wzięcia udziału w naszym autorskim projekcie "Aktywne wakacje".
"Aktywne wakacje" to czas  zabawy i nauki głownie na świeżym powietrzu, można w ich czasie poznać np. zwyczaje Eskimosów (wyruszyć na połowy ryb na krze lodowej), stoczyć bitwę morską jako pirat na wykonanym przez siebie okręcie pirackim, wybudować góry w naszym ogrodzie i obserwować niebezpieczne lawiny, uczestniczyć w ciekawych grach terenowych w naszym lesie, a także po długiej wędrówce upiec kiełbaski na własnoręcznie przygotowanym ognisku na terenie przedszkola.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------