Nasze atuty

NASZE NAJWIĘKSZE ATUTY TO:

POŁOŻENIE I CHARAKTER PRZEDSZKOLA

- domowe, kameralne, elitarne przedszkole (z uwagi na wysoki poziom prowadzonych zajęć)
- metody pracy dostosowane do indywidualnych możliwości każdego z naszych przedszkolaków (zajęcia z zakresu podstawy programowej realizowane są w małych 3-5 osobowych zespołach)
"Obserwować znaczy uczyć się, fascynować.
Z fascynacji rodzi się pasja, a pasja to kwintesencja życia.
Przebywając pośród przyrody kształtujemy  szacunek do niej i wrażliwość.
Uczymy się patrzeć i słuchać inaczej."
- codzienne spacery po lesie, codzienna porcja zabawy na świeżym powietrzu
- dzieci w drodze na spacer nie mają styczności z ulicą/ulicami
- oddzielony domem od małej uliczki ogród ze starymi, pięknymi drzewami i krzewami, stanowiący niezwykle ciekawy teren/plac zabaw dla dzieci, z wygospodarowanym miejscem na organizację imprez okolicznościowych,integracyjnych z rodzicami
- las za ogrodzeniem (Uroczysko Bemowo), w którym ok. 100m od nas znajduje się górka, wspaniałe miejsce do zabaw nie tylko zimą
- czyste powietrze, cisza i spokój
- wnętrze, które przypomina dom, dzięki czemu łatwiej w nim o adaptację przedszkolną małych dzieci, co daje dziecku możliwość łagodnego przejścia od zacisza domowego, do miejsca gdzie bez mamy i taty, uczy się i bawi z wykwalifikowanymi nauczycielami i  opiekunami
- pełne wyposażenie przedszkolne obiektu (do dyspozycji dzieci: dwie salki, dwie łazienki (w tym jedna dla dzieci najmłodszych z brodzikiem), szatnia, indywidualne szafki),
- prowadzimy "zerówkę", tzn. przygotowujemy dzieci 6 letnie do podjęcia nauki w pierwszej klasie. Osiągamy bardzo dobre wyniki w działalności edukacyjnej potwierdzane wynikami osiąganymi przez dzieci w testach diagnostycznych
- bogaty program zajęć edukacyjnych
- troskliwą, wykwalifikowaną opiekę nad dziećmi sprawuje nauczyciel i jedna lub dwie (w zależności od potrzeb) osoby do pomocy, a podczas zajęć ponadprogramowych - specjaliści zajmujący sie w danym czasie wydzieloną grupą dzieci
- pampersy u dzieci 2 - letnich nie stanowią dla nas problemu
- opieka logopedy i psychologa
- spełniamy wszystkie wymogi stawiane przez MEN dla tego typu placówek
(zgoda SANEPID-u, Straży Pożarnej, itp.)

AUTORSKI PROGRAM "AKTYWNE WAKACJE"

W czasie wakacji organizujemy tygodnie tematyczne, tematyka jest w każdym roku inna, atrakcyjna i rozwijająca dziecięcą wyobraźnię.

SYSTEM OPŁAT

Elastycznie skonstruowany system opłat.
Pakiety i karnety godzinowe.
Możliwość konstruowania pakietów indywidualnych.

Bogata oferta programowa zawierająca:

pełny pakiet edukacyjny z nauką języka angielskiego, rytmiką, tańcem, zajęciami umuzykalniającymi, gimnastyką korekcyjną z elementami kinezjologii edukacyjnej, zajęciami z logopedą, zajęciami proekologicznymi, warsztatami psychoedukacyjnymi, warsztatami: co to znaczy być niepełnosprawnym, udziałem w kółkach warcabowym i szachowym.

OPIEKA NA GODZINY

--------------------------------------------------------

RODZINKOWA” STRUKTURA GRUPY PRZEDSZKOLNEJ

Różnowiekowa (zgodnie z zyskującą na świecie coraz wiekszą popularność tzw. koncepcją „rodzinkową”) –
u nas kameralna grupa przedszkolna dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

Zalety tej koncepcji to m.in.:

- umożliwienie uczenia się bez negatywnego naznaczenia ( w różnowiekowej grupie są dzieci młodsze, których umiejętności w naturalny sposób są mniejsze niż dzieci starszych, nie ma zatem problemu porównywania, każdy uczy się w swoim tempie).
- wyzwalanie nauki przez naśladownictwo (dzieci najwięcej i najlepiej uczą się od siebie nawzajem – starsze dzieci są autentycznym przykładem, modelem, mentorem – pozwala im to budować własną autonomię i samodzielność)
- łatwiejsza integracja i socjalizacja w grupie (starsze starają się opiekować młodszymi, uczą je nowych zabaw i gier, pokazują, jak stawać się bardziej samodzielnym – co wyrabia w nich poczucie odpowiedzialności i chęć niesienia pomocy słabszym)
- możliwość podejmowania różnych ról (np. zabawa w dom staje sie bogatsza: dzieci młodsze cieszą się, że mogą bawić się ze starszymi spontanicznie ucząc się od nich prowadzenia dobrej zabawy, zaś dzieci starsze mogą być przywódcami, zarzadząć zabawą)

-------------------------------------------------------------

ROZSZERZONY PROGRAM PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNY

Nasza placówka jest usytuowana na skraju lasu, co sprzyja codziennej "leśnej" edukacji.
Tylko takie otoczenie daje pełną możliwość przeprowadzania zajęć poznawczych, łączenia teorii z praktyką.

---------------------------------------------

KADRA

Kto wiele przebywa z dziećmi odkryje, że żaden nasz czyn nie pozostaje u nich bez oddźwięku”
Jahann Wolfgang Goethe

Dlatego też tak ważne jest KTO z naszymi dziećmi przebywa.
Kierując się powyższym, świadomi wagi tych osób w procesie dydaktycznym, tak dobraliśmy naszą kadrę, aby były to osoby godne Państwa zaufania.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------